Sztab grupy

Nierozerwalną część naszej grupy tworzą tak zwani funkcyjni. To oni dbają o zapewnienie pielgrzymowania w jak najlepszych warunkach.

Przewodnik grupy
Kapłan odpowiedzialny za grupę.W czasie drogi wygłasza konferencje i dba o duchowość pątników. Do niego należy ostatnie słowo. Niektórzy właśnie tak tłumaczą religijno-pokutny charakter pielgrzymki: religijny, bo z księdzem i pokutny, bo… z księdzem 😉

Porządkowy
Osoba w pomarańczowej kamizelce i z lizakiem w ręce, biegająca wokół grupy. Jest niczym superman, bo potrafi zatrzymać rozpędzoną lokomotywę. No może nie lokomotywę, ale ciężarówkę już tak (czyt. kieruje ruchem). Porządkowego każdy bezwzględnie słucha. Charakterystyczny gadżet- gwizdek.

Kwatermistrz
Osoba odpowiedzialna za to, że grupa często ma gdzie spać i gdzie się umyć. Przygotowuje posiłki pielgrzymom. Bardzo często, kiedy wszyscy chodzący wyruszą w dalszą drogę, kwatermistrzowie zostają na postoju- w miejscu, gdzie był nocleg- i sprzątają.

Muzyczny
Osoba, która prowadzi śpiew, gra na instrumentach w grupie. Czasem to jest po prostu ten, który weźmie swoją gitarę, lub… czyjąś.

Medyczny
Inaczej piguła. Najwięcej pracy ma wieczorami. To do tej osoby zwracają się kontuzjowani pielgrzymi. Medyczni mają złote ręce.
“Umierający” wieczorem pątnik po spotkaniu z nim (nią) rano wyrusza w trasę jak nowo narodzony.