Słowo księdza przewodnika

Słowo księdza przewodnika

Drodzy pielgrzymi.

Czas ucieka, i pielgrzymka coraz bliżej. Mam nadzieję, że pomimo pewnych ograniczeń już niedługo spotkamy się na pielgrzymim szlaku.

Z całą pewnością będzie to pielgrzymka inna niż do tej pory. Co oczywiście nie znaczy, że gorsza. Rozpoczęliśmy już przygotowania, ale jeszcze wiele jest do zrobienia. Proszę więc Was gorąco o modlitwę w intencji tegorocznej EPP, no i oczywiście za naszą grupę.
Tegoroczna pielgrzymka wyruszy w ograniczonej formie. Składać się będzie z 4 lub 5 połączonych grup, w których będzie do 35 pielgrzymów. Z uwagi na te ograniczenie o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Pomezania Kwidzyn będzie pielgrzymować wspólnie z grupą Żuławy Nowy Dwór Gdański.

Z uwagi na obowiązujące przepisy sanitarno-epidemiologiczne, oprócz rzeczy, które zawsze trzeba ze sobą zabrać, należy pamiętać także o:
1. Zabraniu płynów/żelów antybakteryjnych/dezynfekcyjnych.
2. Zabraniu maseczek ochronnych wielu lub jednorazowych (co najmniej jedna na każdy dzień). Nie będziemy ich używać w trakcie marszu, będą jednak potrzebne podczas postojów, na Mszach Świętych, Apelach Jasnogórskich oraz w miejscach noclegowych, gdy będziemy mieli kontakt z ludźmi z poza pielgrzymki.
3. Zabraniu namiotu, najlepiej szybko rozkładającego się. W tym roku noclegi przewidziane są tylko w szkołach i remizach. Należy w tych miejscach zachować odpowiedni dystans pomiędzy pątnikami, dzięki czemu nie trzeba będzie na noc mieć założonej maseczki.

W związku z tym, że w tym roku będziemy nocować tylko w szkołach i remizach, nie będzie możliwości zakwaterowania u gospodarzy, także w tzw. stałych kwaterach. Prosimy o wcześniejsze poinformowanie tych osób o zaistniałej sytuacji. Zachęcamy, aby pomimo tego, utrzymać kontakt z gospodarzami – będzie możliwość odebrania od kwatermistrzów kartki z pozdrowieniami do wysłania. Z całą pewnością będzie to wyraz naszej pamięci i wdzięczności wobec nich. Zapytajcie ich również o intencje i prośby.

Niestety opłata za uczestnictwo w tym roku została podwyższona i wynosi 300 zł. Wymogi bezpieczeństwa oraz higieny nakładają na pielgrzymkę dodatkowe obowiązki, które generują dodatkowe koszty. Mamy nadzieję, że jest to sytuacja tylko na ten rok.

Wszelkie informacje znajdziecie w zakładce Praktyczne porady oraz zapisy. Znajdują się tam wszystkie szczegółowe informacje, karta zgłoszeniowa do pobrania, oraz dwa nowe dokumenty potrzebne w tym roku: Deklaracja zdrowia pielgrzyma, oraz Deklaracja świadomości ryzyka zachorowania pielgrzyma.

Zapraszam do wspólnego wyruszenia na pielgrzymi szlak.
Do zobaczenia.

ks. Łukasz Ciepliński
Przewodnik grupy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *